طراحی بام سبز
طراحی بام سبز
طراحی بام سبز

ثبت خدمت در این سرویس

33991273 - 028

طراحی بام سبز

بام سبزها مکان هایی هستند که ظاهری شبیه به حیاط دارند. اما با این تفاوت که برای ساخت و طراحی بام سبز نیاز به زهکشی است و عمدتا هم در ارتفاع های بالا قرار می گیرند.

بام سبز چیست؟

امروزه با روی کار آمدن زندگی آپارتمانی و نداشتن حیاط و فضای سبز، بیشتر ساختمان ها به طراحی بام سبز در پشت بام ها و تراس خانه ها نیاز دارند.

 زیرا که جدایی انسان از طبیعت امری امکان ناپذیر است! همانند نیاز کودک به مادر.

می دانیم که فضای سبز جلوه ای زیبا به ساختمان می دهد به خصوص اگر در پشت بام خانه یا در تراس قرار بگیرد لذت و زیبایی آن را دو چندان می کند.

اوایل، بیشتر افراد فکر می کردند اگر فضای سبز بر بالای بام ایجاد کنند باعث آسیب رساندن به سقف و نفوذ نم به داخل ساختمان و فروریزی آن می شوند.

اما امروزه با بکار گیری صعنت مدرن ساختمان سازی و عایق بندی بالا این گمان کم رنگ شده و غالبا، بیشتر افراد آپارتمان نشین علاقه به داشتن بام سبز پیدا کرده اند.طراحی بام سبز چه مزیت هایی دارد؟

طراحی بام سبز علاوه بر زیبایی مزایای دیگری هم  دارد. از جمله کاهش چشم گیر اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی ساختمان.

و از آن جایی که بام سبز و محیط زیست رابطه انکار ناپذیری با هم دارند می توانیم به جرات بگوییم که فواید زیادی برای افراد ساکن در  شهرهای بزرگ و آلوده و رهایی از شلوغی های شهر را دارد.

کاهش آلودگی هوا، جذب بالای آلاینده های مضر، کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش گازهای گلخانه ای از دیگر مزایای طراحی بام سبز هستند.

از طرفی استفاده از خاک های طبیعی بدون نیاز به کودهای شیمیایی و ایجاد فضایی سبز و سطح گسترده ایی از بام های ساختمان ها، طراحی بام سبز یک گام موثر و مهم در زمینه اجتماعی و طرح پاک سازی هوا است.