طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان
طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان
طراحی مکانیک

ثبت خدمت در این سرویس

33991273 - 028

طراحی مکانیک

طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان یکی از مهم ترین انواع تاسیسات ساختمانی است که تاثیر بسزایی در ایمنی و عملکرد ساختمان دارد.

طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟

از عوامل مهم و تاثیرگذار در سیستم مکانیکی ساختمان تاسیسات ساختمان است.

و سیستم­ اصولی و صحیح مکانیکی ساختمان که از ساختار ساختمان محافظت می­کند، محیطی امن و سالم برای ساکنین ایجاد می­کند که در غیر این صورت موجب عدم آرامش ساکنین خواهد شد.

به همین دلیل طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان نیازمند مهندسین مجرب و با تجربه در این زمینه است.عوامل تاثیرگذار در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان

در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان علاوه بر آرامش ساکنین ساختمان، مهندس ناظر مجرب و نظر کارفرما، شرایط آب و هوایی و امکانات ساختمان نیز دخالت دارند.

و در ابتدا سیستم­های مکانیکی تاسیسات باید متناسب با برنامه تاسیسات طراحی شوند.

با این حال، تعدادی از مسائل پیرامون طراحی مکانیکی باید با نیازهای برنامه هماهنگ باشد.

این مسائل شامل مواردی مانند عملکرد، هزینه، زیبایی و مصرف انرژی است.

بنابراین، انتخاب سیستم ­های مکانیکی و طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان یک فرایند بهینه سازی است که در آن اثربخشی سیستم­ های مکانیکی بر اساس توانایی سیستم در ایجاد تعادل در مسائل مختلف می ­باشد.

تاسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟

به مجموعه ­ای از ساختارها و اجزای سازنده که ساختار سیستم داخلی را برای بهبود استانداردهای زندگی انسان ایجاد می ­کند تاسیسات مکانیکی ساختمان گفته می­ شود.

تاسیسات مکانیکی ساختمان با سیستم شریانی انسان­ ها قابل مقایسه است، پوست افراد نمای بیرونی ساختمان، استخوان­ ها ستون ­ها و تیرهای ساختمان است و گردش خون در رگ ­های بدن یک سیستم مکانیکی را نشان می ­دهد.

همچنین تاسیسات مکانیکی بر معماری ساختمان تأثیر می گذارد.

و بر سیستم های تخصصی مانند دیگ های بخار، چیلرها، برج های خنک کننده، گلخانه ها و زباله سوزها تأثیر خواهند داشت.