خدمات بنایی ساختمان
خدمات بنایی ساختمان
بنایی

ثبت خدمت در این سرویس

33991273 - 028

امروزه با توجه به ساخت و سازهای بسیار گسترده و مدرن، خدمات بنایی ساختمان نیز تغییر کرده است.

در عصر اطلاعات و داده ها، معرفی انواع خدمات و محصولات در فضای مجازی، باعث شده تا کاربران و مشتریان سریعتر به خدمات بنایی ساختمان و هزینه های مربوط به آن دسترسی پیدا کنند. از این رو پیدا کردن یک بنای با تجربه، حرفه ای و منصف آسان تر شده اما انتخاب آن بین هزاران بنا سخت تر!!

اما می دانیم که یک بنای خوب کار را در سریع‌ ترین زمان ممکن شروع می کند و در کمترین زمان و با بهترین کیفیت آن را تحویل می دهد.

با_املاک شرکتی فعال در حوزه صنعت ساختمان سازی است که بیش از ده ها کارشناس، مهندس و استادکار این حوزه در آن مشغول به فعالیت هستند.

انواع خدمات بنایی ساختمان نظیر بنایی داخل ساختمان و خرده کاری بنایی ساختمان از جمله فعالیت های حرفه ای استادکاران ما در با_املاک است که آن را بصورت اصولی و طبق استانداردهای تعریف شده اجرا می کنند.

خدمات بنایی ساختمان چه خدماتی را شامل می شود؟

خدمات بنایی ساختمان شامل: چیدن دیوار و سقف ( با بتن یا آجر در فضای داخل یا بیرون ساختمان)، سیمان کاری، گچ کاری، کاشی کاری، سرامیک کاری، سنگ کاری، کناف کاری، عایق کاری، تعمیر و تعویض لوله های فاضلاب، مقاوم سازی و هرگونه تعمیرات و خرده کاری بنایی و .... می باشد.

همان طور که اشاره کردیم خدمات بنایی ساختمان، شامل مراحل و خدمات زیادی است که هزینه های آن نیز طبق نوع سرویس و خدمات متفاوت خواهد بود.

بیشتر افراد بر این باورند که بنایی کار ساده ای است و هر کسی از عهده آن بر می آید. اما باید بگوییم این تصور بسیار غلط می باشد!! زیرا بنایی یکی از مشاغل پرکاربرد، حرفه ایی و حتی پرخطر می باشد.

در واقع استحکام، تراز بودن، مقاومت دیوارها و قسمت های دیگر سازه از جمله وظایف یک بنا است که باید آن را بررسی و اجرا نماید.

بنایی بعد از فونداسیون به بخش های نازک کاری، سفت کاری و تاسیسات تقسیم می شود.

سفت کاری ساختمان دیوار چینی (داخل و بیرون) و سقف را شامل می شود. و منظور از نازک کاری همان گچ کاری است که مربوط به بنایی داخل ساختمان و دکوراسیون داخلی می شود.

بنایی ساختمان و خرده کاری های آن

خرده کاری بنایی ساختمان بیشتر به بنایی داخل ساختمان مربوط می شود. چون شامل تعویض لوله فاضلاب یا تاسیسات و یا تغییر در دکوراسیون داخلی است که انجام هر کدام نیز نیاز به دقت بالایی دارد.

در خرده کاری بنایی ساختمان، ابتدا محل مورد نظر بازدید می شود.

سپس با توجه به میزان آسیب دیدگی و وسعت کار، دستمزد کارهای بنایی محاسبه می شود.


چه خطراتی یک بنا را تهدید می کند؟

از جمله خطراتی که یک بنا را تهدید می کنند و جزو خطرات شغل بنایی محسوب می شوند می توان به طور خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از ابزارها

کار در ارتفاعات

برق گرفتگی و آتش سوزی

 و استفاده از مصالحی چون بلوک و آجر و ...

موارد ذکر شده می توانند عاملی باشند برای بروز اتفاقاتی نظیر جراحت های پوستی، قطع عضو، قطع نخاع و یا حتی مرگ برای کارگران و بناها.

که این حوادث در صورت رعایت نکردن اصول ایمنی در حین کار اتفاق می افتد.

از دیگر خطرات شغل بنایی می توان اشاره کرد به فعالیت در محيط های كار ساختمانی که گرد و غبار فراوانی دارند. گرد و غبارهایی که ناشی از سیمان، ماسه، خاک، پودر سنگ، گچ، الياف آزبست، پشم شيشه، پشم سنگ، سيليس و ... هستند.

این گرد و غبارها در اکثر موارد می توانند باعث ایجاد بيماری هایی چون سرطان های شغلی و يا مشكلات تنفسی و پوستی شوند.

همچنین می توان از عملیات جوشکاری نیز به عنوان یکی از خطرات شل بنایی نام برد؛ زیرا پرتوهای ناشی از دستگاه جوش باعث آسیب دیدگی های جدی چشمی می شود.

فشارهای وارد به استخوان ها، ماهيچه و مفاصل در اثر نشستن و برخاستن های مدوام و یا حمل و جا به جایی مصالح سنگین، کار طولانی، استراحت کم از عوامل دیگری هستند که به مرور زمان فرد را فرسوده و از کار افتاده خواهد کرد. 

بنا و کارگرانش باید بیمه شوند!!

 هر پیمانکار پروژه­ی ساختمانی موظف است قبل از شروع هر گونه فعالیتی، افرادی که به عنوان بنا و یا کارگر کار می کنند را تحت پوشش بیمه خدمات و درمانی قرار دهد.

این یک مسئولیت قانونی و انسانی است. زیرا اگر در حین کار یکی از افراد دچار حادثه شود، پرداخت تمام هزینه های آن بر عهده پیمانکار خواهد بود.

و اگر پیمانکاران از قیمت های بسیار بالای این غرامت خبر داشته باشند خواهند دید که بهترین کار برای جبران این خسارات استفاده از بیمه می باشد. چرا که بیمه در مواقع بروز حوادث تمام هزینه های آسیب دیدگی  را بر عهده می گیرد.

پیگیری و پشتیبانی آنلاین

ما در تمامی مراحل سفارش همراه شما هستیم

سفارش خدمات

انجام خدمات فنی مهندسی خود را به با_املاک بسپارید.

انتخاب بهترین متخصصین

ما به شما چند متخصص را معرفی می کنیم تا شما آگاهانه تر انتخاب کنید.

املاکین

+159

سازندگان

+12

تامین کنندگان

+18

اعضا

+11

استادکاران

+53

متخحصصین

+4

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه با_املاک می باشد.