مقالات

خانه مقالات
انواع سرامیک کف ساختمان
5 روز پیش نویسنده : مدیر محتوا

چرا کفپوش سرامیک،‌ مناسب برای تمامی محیط‌های داخلی ساختمان است؟

 این سوال یکی از سوالاتی است که ذهن اکثر مشتریان را به خود جلب می کند. و پاسخ آن چیزی نیست به جز اینکه باید بگوییم این نوع کفپوش دارای ویژگی هایی از جمله دوام بالا، ضد لغزنده بودن، ضد لکه پذیری، ضد آب و مقاوم در برابر حریق می باشد.

این ویژگی ها سبب شده تا انواع سرامیک کف ساختمان از دیگر انواع کفپوش ساختمان متمایز شود.

آشنایی با انواع سرامیک کف ساختمان

سرامیک ها بسته به نوع مصرف و کاربرد به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

سرامیک‌ دیواری (کاشی گرانیتی، پرسلانی، منوپروزا) و سرامیک‌ کف ساختمان (سرامیک ‌های با جذب آب کم، گرانیتی و پرسلانی) تقسیم می‌شوند.

البته سرامیک دیواری از نظر جنس با سرامیک کف متفاوت خواهد بود.

از انواع سرامیک کف ساختمان می توان به کاشی مرمریت، اسلیت، کاشی ترارورتن، پرسلان، کاشی گرانیت، کاشی کوارتزیتی، کاشی اونیکس، کفپوش سمنت، سنگریزه و کاشی شیشه ای اشاره کرد.سرامیک آشپزخانه

سرامیک آشپزخانه یکی از پارامترهای مهم در فضای آشپزخانه است. از آنجایی که بیشتر خانم ها برای تهیه غذا وقت و زمان طولانی را در آشپزخانه سپری می کنند؛ بنابراین نظم و پاکیزگی، زیبایی، دکوراسیون ، کابینت مناسب، انواع سرامیک کف ساختمان محیط آشپزخانه را بانشاط و سرزنده می کند.

آشپزخانه جایی است که بخاطر تهیه غذا بسیار روغنی و کثیف می شود به همین دلیل نیاز به شستشو و تمیز کردن مداوم دارد. پس پوشش دیوار و کف آن باید از جنسی باشد که به آسانی شسته و پاک شود. از این رو سرامیک آشپزخانه پوششی مناسب برای کف و دیوارهای آشپزخانه خواهد بود.

قیمت سرامیک کف آشپزخانه نسبت به انواع سرامیک کف ساختمان از قیمت مناسبی برخوردار است.

و با توجه به کارکرد، کیفیت و جنس سرامیک که در بالا ذکر شد متفاوت می باشد. مثلا کفپوش های مرمر و گرانیت بسیار گرانتر از موارد دیگر است

پس در خرید سرامیک آشپزخانه با توجه به نقدینگی خود می توان جنس مورد نظر خود را از میان انواع سرامیک و کاشی که بسیار متنوع می باشند انتخاب کرد.

بدلیل تنوع بالا انتخاب سرامیک مناسب کمی پیچیده است و توجه داشته باشید بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد آن، خرید سرامیک کمی با ریسک همراه خواهد بود.