مقالات

خانه مقالات
کاربردی ترین وسایل آشپزخانه
6 روز پیش نویسنده : مدیر محتوا

هنگام خرید کاربردی ترین وسایل آشپزخانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

مسلما قلب تپنده هر خانه ای آشپزخانه است که یکی از مهم ترین بخش های خانه محسوب می شود.

غذا عنصر حیاتی انسان است که برای تهیه آن زمان زیادی لازم است که در آشپزخانه باید سپری شود. بنابراین راحتی و زیبایی این قسمت از خانه از اهمیت نسبتا بالایی برخوردار است.

در نتیجه هر چه بیشتر در خرید کاربردی ترین وسایل آشپزخانه و نصب آن ها دقت کنیم، بیشترین لذت را از سپری کردن وقت در این قسمت از خانه خواهیم برد..


انتخاب کاربردی ترین وسایل آشپزخانه

اگر محل قرار گیری آشپزخانه و دکوراسیون آن در خانه به بهترین شکل ممکن ساخته شود سپس می توان گفت وسایل آشپزخانه کلیدی ترین نقش را در اوج زیبایی یک آشپزخانه ایفا می کنند.

اما باتوجه به گستردگی در تنوع و کیفیت لوازم آشپزخانه انتخاب و خرید آن ها کمی سخت خواهد بود. در نتیجه باید انتخابی آگاهانه و دقیق داشته باشیم.

ما در با_املاک هستیم تا شما را با کاربردی ترین وسایل آشپزخانه آشنا کنیم و در انتخاب درست شما سهیم باشیم.

در ابتدای کار و گام اول باید بدانیم مفیدترین و ضروری ترین لوازم آشپزخانه کدام هستند.

این لوازم مفید و کاربردی شامل تمام وسایل بزرگ و کوچک می شود. اما باید توجه ویژه ای به لوازم کوچک و دم دستی کرد؛ زیرا گاهی اوقات همین لوازم کوچک بسیار مفیدتر از تجهیزات آشپزخانه منزل بزرگ و چندکاره می باشند.

به خوبی می دانیم که تجهیزات آشپزخانه منزل با رستوران ها، هتل و غیره متفاوت است.

سپس گام بعدی در شناخت تجهیزات آشپزخانه منزل و انتخاب آن ها این است که هنگام خرید به چهار اصل زیر حتما توجه کنیم:

وزن، قیمت، اصل یا جعل بودن و کارکرد آن ها.

ضروری ترین لوازم برقی آشپزخانه

لوازم ضروری آشپزخانه به دو دسته برقی و غیر برقی تقسیم می شود.

یخچال، هود، فرتوکار، اجاق گاز، چرخ گوشت، ماشین ظرفشویی، همزن برقی و تستر، آرام پز، میکسر، مخلوط کن یا همان غذا ساز، مایکروفر و ...از جمله وسایل برقی آشپزخانه هستند که در انتخاب کاربردی ترین وسایل آشپزخانه نقش بسزایی دارند.

وسایل غیر ضروری برقی از جدیدترین وسایل آشپزخانه بشمار می آیند که گاهی اوقات هم می توان از فهرست وسایل آشپزخانه حذف شان کرد!!

اما لازم به توضیح است که وجودشان سرعت و کیفیت آشپزی را نیز بالاتر خواهد برد.

گوشت‌کوب برقی، پلوپز، زودپز، بخارپز، آب جوش کن، دستگاه رشته و رنده کن، سیرخرد کن، مخلوط کن سرعتی، هم زن معمولی، قهوه ساز، چای ساز، کتری برقی، سرخ‌کن، آبمیوه‌گیری از جمله وسایل برقی و غیر ضروری آشپزخانه هستند.
و لوازم غیر برقی آشپزخانه همانند: ست کارد آشپزخانه و ظروف پلاستیکی، ظروف شیشه ای، سینک ظرفشویی، وسایل چوبی و سرویس های پارچه ای و  ... از لوازم ارزان آشپزخانه هستند.

از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه می توان به ابزارهای پخت‌ و پز اشاره کرد که بخش ویژه ای از لوازم ضروری آشپزخانه را تشکیل می‌دهند.

سرویس قابلمه در نقش اول و سپس چاقوها، رنده، آبکش و انواع وسایل دیگر که داشتن شان در آشپزخانه ضروری محسوب می شود.